.

2021 Wen Shan Bao Zhong 文山包種茶

země původu Taiwan

50g
Sáček
360

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Legendární čaj, který svým řazením leží někde na hranici mezi zeleným čajem a oolongem pocházející z pohoří Wen Shan nedaleko od hlavního města Taipei. Čaj z keříků kultivaru Chin Xin, pěstovaný v nadmořské výšce 300 - 400 m. Nepatrně oxidovaný, jen lehce svinutý suchý list výrazně zelené barvy a velmi sladké, hutné, těžší exotické vůně s tóny květů růží a orchidejí. Nálev velmi světlé průzračně zelenkavé barvy, krásně vyrovnané intenzivně sladké, plné, kulaté, krémově hebké chuti a nádherně květinového aroma se směsí tropických plodů (papája a durian). Čaj snese velké množství nálevů.

Příprava: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.
 

Wen Shan Bao Zhong 文山包種茶
Čaj Wen Shan Bao Zhong vznikl před přibližně 150 lety. U jeho zrodu stál “Wong Yi Cheng” z An Xi v provincii Fujian. Při procesu výroby tohoto oolongu využil metodu Wuyi Oolong. Tento čaj se velice dobře prodával a znal jej tehdy snad každý. Byl balen po 150 gramech v papírových sáčcích orazítkovaných jménem společnosti. Dostal jméno “Bao Zhong”, což je vlastně popis toho, že čaj byl původně balen do papíru (wrapped one). Nejpříznivějším časem pro produkci tohoto čaje je období jarní nebo zimní sklizně.
Více na Blogu.
 

Oblast: Taiwan
Sklizeň: 1. sklizeň
Rok: 2021
Země původu: TaiwanOolong