.

2021 Qi Yun Gaba Oolong Tea

země původu Taiwan

50g
Alu sáček vakuově balený
365

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Čaj pochází z keříků mladého kultivaru Qi Yun pěstovaných v oblasti Ming Jian v kraji Nantou v nadmořské výšce 300-350 m v zahradě pana Yu, který pěstuje své keříky v souladu s přírodou a bez použití jakékoliv chemie. Listy byly sklizeny již 24. února. Následně proběhla oxidace okolo 60 % a střední míra pečení.
Do nepravidelných, různě velkých kuliček rolovaný suchý list tmavší hnědozelené barvy a sladce medové a mléčně karamelové vůně. Zlatozelený čirý nálev delikátní sladce medové chuti s intenzivní těžší vůní javorového sirupu, karamelu a sladkých exotických plodů.
Qi Yun TTES 23 je jeden z nejmladších kultivarů používaných na Taiwanu od roku 2018. Qi Yun je kultivar používaný převážně pro produkci černých čajů vzniklý křížením několika kultivaru z čínského Qimenu.
Pre Qing Ming jsou čaje sklízené před jarním svátkem Qing Ming. Jsou tradičně považovány za vytříbenější, jemnější, chuťově lépe vyprofilované a samozřejmě za cennější.

Příprava: Čaj vhodný pro přípravu typu Gong Fu. Asi 5 g čaje vložíme do malé konvičky o objemu 150 ml a zalijeme vroucí vodou. Sléváme po 15 - 30 vteřinách louhování. Čaj snese více nálevů.

 

 

Více Méně

Oblast: Taiwan - Nantou County
Sklizeň: Jarní sklizeň
Rok: 2021
Označení: Pre Qing Ming
Země původu: TaiwanOolong