.

Darjeeling Goomtee First Flush 2021 EX 2/21 Classic

země původu Indie - Darjeeling

50g
Sáček se ziplockem, etiketa
425
10g
Vzorek
89

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

První sklizeň ze zahrady Goomtee
První jarní sklizeň z naší spřátelené zahrady Goomtee ležící v panenské přírodě nedaleko městečka Kurseong v himálajském předhůří. Čaj produkovaný v prvních dnech letošních sběrů. Krásně zpracovaný, zlehka oxidovaný, pravidelně rolovaný drobnější suchý list šťavnaté až pikantně kořeněné vůně. Světlý, zlatooranžový nálev vydatně plné, avšak hebké chuti s výraznou ovocnou složkou s převahou citrusů a lehkou stopou vanilky a borovicové pryskyřice v dozvuku.

Příprava: 3 čajové lžičky (7 g) čaje na 0,5 l vody prošlé varem a zchlazené na 85°C, louhujeme 2 - 3 minuty.

Zahrada Goomtee - rodinné bohatství na horském úbočí
Čajové keře čínské variety jsou pěstovány na horských svazích v nadmořské výšce mezi 900 a 1800 m. Středně chladné podnebí a dostatek srážek činí ze zahrady Goomtee ideální místo k produkci kvalitního čaje. Tyto podmínky, kdy se sluneční svit střídavě proměňuje v mlhu, umožňují pomalý růst nezbytný pro přirozený vývoj všech kvalit čajového listu. Zahrada Goomtee je pruhem země zasazeným do malebného prostředí se zahradou Jungpana na východě a Castletonem směrem na západ. Najdete zde i několik vodopádů a nádhernou zahradu, jež obklopuje rodinný bungalov.

Historie
V roce 1899 založil tuto zahradu britský průkopník Henry Lennox a po něm ji převzal slavný plantážník G. W. O’Brien.
Po druhé světové válce zahradu odkoupila nepálská královská rodina Ránů. Vedení zahrady se ujal pan Mahabir Prasad a rodina Kejriwalů, indických průkopníků 50. let minulého století. Během uplynulých 50 let proběhla úplná renovace jak samotné zahrady, tak továrny. Pan Ashok Kumar, který zahradu zdědil po svém otci, se zaměřoval na uchování tradičního způsobu pěstování čaje. Po tříměsíční blokádě zahrad v Darjeelingu v roce 2017 se ale dostal do tak velkých problémů, že byl nucen zahradu prodat skupině Kredo group.
Každý sběr čaje i následující procesy až po zabalení a prodej jsou pečlivě zaznamenány v denním hlášení. Záznam obsahuje vyčerpávající informace o použitém surovém materiálu, části zahrady, nadmořské výšce a klimatických podmínkách, které panovaly v den sběru. Zapsány jsou i přesné parametry zpracování - zavadnutí a rolování listu či sušení lotu.
 

Více Méně

Forma: Celolistový
Oblast: Indie - Darjeeling
Zahrada: Goomtee - Muscatel Valley
Sklizeň: 1. sklizeň
Rok: 2021
Lot: EX 02/21
Označení: SFTGFOP1 CH
Země původu: Indie - DarjeelingDarjeeling