.

Darjeeling Goomtee Muscatel Valley, Autumnal 2020, MVDJ 170

země původu Indie - Darjeeling


Sypaný čaj
150 Kč / 50g
10g
Vzorek
40

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Podzimní čaj ze zahrady Goomtee v Darjeelingu
Čaj z vyhlášené zahrady Goomtee ležící na svazích nedaleko městečka Kurseong. Tradičním způsobem zpracované lístky čajovníku typu „China“.Podzimní sklizeň z naší partnerské zahrady Goomtee. Plně oxidovaný, drobný, tmavě hnědý list sladce ořechové vůně. Zlatoměděný nálev čisté, řízné, kořeněné, sladce dřevité chuti s tóny ořechů, čerstvě pečeného chleba, cukrové třtiny a stopou zralého angreštu.

Příprava:3 čajové lžičky čaje na 0,5 l vody prošlé varem, louhujeme 3 - 4 minuty.
 

Zahrada Goomtee- rodinné bohatství na horském úbočí
Čajové keře čínské variety jsou pěstovány na horských svazích v nadmořské výšce mezi 900 a 1800 m. Středně chladné podnebí a dostatek srážek činí ze zahrady Goomtee ideální místo k produkci kvalitního čaje. Tyto podmínky, kdy se sluneční svit střídavě proměňuje v mlhu, umožňují pomalý růst nezbytný pro přirozený vývoj všech kvalit čajového listu. Zahrada Goomtee je pruhem země zasazeným do malebného prostředí se zahradou Jungpana na východě a Castletonem směrem na západ. Najdete zde i několik vodopádů a nádhernou zahradu, jež obklopuje rodinný bungalov.

Historie
V roce 1899 založil tuto zahradu britský průkopník Henry Lennox a po něm ji převzal slavný plantážník G. W. O’Brien.
Po druhé světové válce zahradu odkoupila nepálská královská rodina Ránů. Vedení zahrady se ujal pan Mahabir Prasad a rodina Kejriwalů, indických průkopníků 50. let minulého století. Během uplynulých 50 let proběhla úplná renovace jak samotné zahrady, tak továrny. Současné vedení se v čele s p. Ashokem Kumarem zaměřuje na uchování tradičního způsobu pěstování čaje.
Každý sběr čaje i následující procesy až po zabalení a prodej jsou pečlivě zaznamenány v denním hlášení. Záznam obsahuje vyčerpávající informace o použitém surovém materiálu, části zahrady, nadmořské výšce a klimatických podmínkách, které panovaly v den sběru. Zapsány jsou i přesné parametry zpracování - zavadnutí a rolování listu či sušení lotu.

Slovníček pojmů
Lot (někdy také Invoice) - číslo často označuje den sběru a zpracování určitého množství čaje. Například čaj sebraný třetí den sklizně v roce 2008 bude mít číslo lotu 3/ 08. Čaj z jednoho lotu prochází jednotným procesem zpracování. Tvoří tak neopakovatelný originál.

 

Více Méně

Forma: Celolistový
Oblast: Indie - Darjeeling
Zahrada: Goomtee
Sklizeň: Autumnal Flush
Rok: 2020
Lot: MVDJ 170/20
Označení: FTGFOP 1
Země původu: Indie - DarjeelingDarjeeling