.

Mandal Gaon First Flush 2022 Ramro Cha

země původu Indie - Darjeeling


Sypaný čaj
275 Kč / 50g
10g
Vzorek
60

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Ručně zpracovaný jarní čaj z malé rodinné farmy pana Moktana ležící v horách západně od Darjeelingu na samotné hranici s Bhútánem. Dlouhý, nelámaný, podélně rolovaný, částečně oxidovaný suchý list hnědostříbřité barvy s vyšším obsahem vrcholových tipsů. Zlatooranžový nálev plné, sladce medové chuti s ovocnou a citrusovou složkou, lehkou rurální uzeností a příjemně svíravým dozvukem.

Příprava: 3 čajové lžičky čaje na 0,7 l vody prošlé varem a vychladlé na cca 90°C, louhujeme 2 - 3 minuty.

Mandal Gaon

Příběh zahrady pana Moktana je velmi podobný příběhům mnoha dalších malých pěstitelů z Indie. S uvolňováním restrikcí v oblasti pěstování čajovníků na přelomu tisíciletí začal i pan Moktan postupně nahrazovat zeleninu čajovými keříky. Většinu své produkce prodal do nedaleké čajové továrny a z části si vyráběl čaj pro vlastní potřebu. Za nedlouhou dobu zvládl vysázet 8 tisíc vlastních keříků, většinu malolistých čajovníků variety China běžně pěstovaných v okolních horách. Jeho zahrada leží v nadmořské výšce kolem 1600 metrů v himálajském předhůří a má ideální podmínky pro pěstování čajovníků. Ne vždy se však podařilo všechen surový čaj do továrny prodat a nastavené výkupní ceny zároveň nestačily pokrývat všechny náklady. To přivedlo pana Moktana k myšlence na vlastní čajovou produkci. V roce 2016 se mu podařilo vybavit malou čajovou manufakturu a začít s vlastními čaji. Od té doby jsme od něj několikrát ochutnatli jeho Ramro Cha a čaj nám učaroval svou neotřelou rafinovanou chutí, která zcela vybočuje z toho, na co jsme u čajů z Darjeelingu zvyklí.

Stejně jako ostatní malí farmáři si ani pan Moktana zatím nemůže dovolit certifikaci na ekologické zemědělství. Čaje však pěstuje organickým a udržitelným způsobem v souladu s okolní přírodou. Sám svůj způsob zemědělství označuje jako Natural Farming. Ze stejného důvodu není pan Moktan registrován ani v organizaci Tea Board of India, která zastřešuje všechny pěstitele čaje v Indii. Jeho čaje by se tím pádem správně neměly označovat jeko Darjeeling.

Forma: Celolistový
Oblast: Indie - Darjeeling
Zahrada: Mandal Gaon
Sklizeň: 1. sklizeň
Rok: 2022
Značka: Natural - grown
Země původu: Indie - Darjeeling