.

Gold Medal Ming Jian Mi Xian Hong Cha / Honey Fragrant Black Tea

země původu Taiwan

75g
Kovová dóza
1 120

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Soutěžní černý čaj z Taiwanu 
Čaj oceněný zlatou medailí v soutěži Ming Jian Mi Xian Black Tea, do které bylo přihlášeno více než dvě stě vzorků. Jedná se o menší ale rozvíjející se taiwanskou soutěž. Je to jedna z mála, kde soutěží spíše drobnolisté čaje. Čaj pochází z kultivaru Chin Xin Oolong a lístky byly sbírány velmi mladé. Pravidla soutěže však neumožňují uvést jméno farmáře a místo produkce. 
Tmavě hnědý, zcela oxidovaný, pěkně rolovaný, drobnější suchý list s vysokým obsahem světlejších zlatavých ochmýřených tipsů, intenzivní sladce ovocné a medové vůně a těžšími tóny exotických květů.  Spíše světlejší hnědo oranžový nálev plné, omamně zahlcující ovocné chuti a hutného aroma černého rybízu, pryskyřice a lesního medu s krásným dlouhotrvajícím muskatelem v dozvuku.

Příprava: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.
 

 

Forma: Celolistový
Oblast: Taiwan
Rok: 2021
Označení: Chin Xin
Země původu: TaiwanČerný čaj