.

Darjeeling Millikthong First Flush 2022 EX 1/22 FTGFOP1

země původu Indie - Darjeeling


Sypaný čaj
325 Kč / 50g
10g
Vzorek
74

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

První sklizeň z darjeelingské zahrady Millikthong rozprostírající se na svazích himálajského předhůří jižně od městečka Mirik v nadmořské výšce od 500 do 1400 metrů. Lehce oxidovaný, pravidelně rolovaný suchý list tvořený převážně mladými lístky a tipsy s příjemnou sladce květnatou vůní. Světlý zlatavý nálev vydatné, řízné, olejnaté chuti s těžšími květinovými tóny šeříku a kvetoucích ovocných stromů s dlouhým příjemně svíravým lehce citrusovým dozvukem.
 

Příprava: 3 čajové lžičky čaje na 0,5 l vody prošlé varem a zchlazené na 85ᵒC, louhujeme 2 - 3 minuty. S dobou louhování můžete experimentovat. Podívejte se na blog o kvalitě vody, je totiž zásadní pro chuť připravovaného čaje.

Zahrada Milikthong
Se svými téměř 813 hektary se jedná o jednu z největších zahrad v oblasti Darjeelingu. Čajová zahrada i k ní přilehlá továrna jsou vedeny v režimu tzv. Systému analýzy rizika a stanovení kritických bodů (Hazard Analysis and Critical Poinst HACCP ) a jsou držitely i několika další významných certifikací včetně Fair Trade, Rainforest Alliance, UTZ a ETP.

 

Forma: Celolistový
Oblast: Indie - Darjeeling
Zahrada: Milikthong
Sklizeň: 1. sklizeň
Rok: 2022
Lot: EX 01/22
Označení: FTGFOP1
Země původu: Indie - Darjeeling