.

Darjeeling Millikthong First Flush 2021, EX 1 Clonal

země původu Indie - Darjeeling


Sypaný čaj
310 Kč / 50g
10g
Vzorek
70

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

SKLADEM BUDE OD PÁTKU 19. 3.!

Klasicky zpracovaná první sklizeň z darjeelingské zahrady Millikthong rozprostírající se na svazích himálajského předhůří jižně od městečka Mirik v nadmořské výšce od 500 do 1400 metrů. Velmi lehce oxidovaný suchý list složený výhradně z mladých ještě nerozvinutých tipsů má intenzivní sladce ovocnou a lehce kořeněnou vůni.  Světlý zlatozelený nálev velmi delikátní vyvážené chuti s příjemnou vanilkovou sladkostí, tóny mandarinek a lučních bylin. Krásný zástupce prvosklizňových darjeelingů pochází z keříku věhlasného klonu AV-2.

Příprava: 3 čajové lžičky čaje na 0,5 l vody prošlé varem a zchlazené na 85ᵒC, louhujeme 2 - 3 minuty. S dobou louhování můžete experimentovat. Podívejte se na blog o kvalitě vody, je totiž zásadní pro chuť připravovaného čaje.

Zahrada Milikthong
Se svými téměř 813 hektary se jedná o jednu z největších zahrad v oblasti Darjeelingu. Čajová zahrada i k ní přilehlá továrna jsou vedeny v režimu tzv. Systému analýzy rizika a stanovení kritických bodů (Hazard Analysis and Critical Poinst HACCP ) a jsou držitely i několika další významných certifikací včetně Fair Trade, Rainforest Alliance, UTZ a ETP.

 

Více Méně

Forma: Celolistový
Oblast: Indie - Darjeeling
Zahrada: Milikthong
Sklizeň: 1. sklizeň
Rok: 2021
Lot: EX 1/ 2021
Označení: FTGFOP 1
Značka: Clonal
Země původu: Indie - DarjeelingČerný čaj