Příslušenství

Pokud pijeme čaj z krásných šálků a konviček, přidá se k výjimečné chuti také estetický prožitek.
K ohřátí a zchlazení vody je nejjednodušší použít konvici z varného skla. Existuje mnoho druhů čajových konvic a šálků – z pálené hlíny, porcelánu, skla či litiny – pro všechny druhy čaje.
Známý je způsob výroby z nepálené kameniny – tzv. I–hsing. Vynikající jsou japonské litinové konvice, bývají ale také velmi drahé. Čajoví labužníci mívají pro různé typy čajů rozdílné konvičky. Stejně jako u dobrého jídla i zde použité „nádobí“ ovlivní výsledný požitek z čaje. Nevhodné jsou kovové konvice, ty mohou negativně ovlivnit výslednou chuť čaje.
Při přípravě je dobré nechat čajové lístky volně plavat v konvici, bez různých filtrů či sítek.
Konvičky vyplachujeme pouze čistou vodou, bez saponátů.

 

Konvičky a šálky na japonský zelený čaj

V Japonsku se zelený čaj (sencha) připravuje do malých hliněných konviček, tzv. kjúsú (postranní držení) nebo shiboridashi (bez držadla). Jsou jednoduché a elegantní. Zevnitř je v hubičce jemné sítko, což umožní snadnou přípravu několika nálevů. Konvičky tohoto typu jsou vyráběny ze zeleného a červeného jílu dle původních postupů bez glazury, ale s velmi jemným vyleštěním. Spolu s šálky se dnes vyrábí již jen v několika tradičních hrnčířských dílnách v Japonsku. Moderní čajová keramika skýtá jak tyto tradiční leštěné konvičky, tak množství půvabných glazur mnohdy doplněných drobnými výtvarnými prvky.

Obecně platí, že čím kvalitnější je čaj, tím menší by měla být konvička. A naopak, čím menší je konvička, tím kvalitnější nálev díky ní vytvoříme.

Během cest či časově vypjatých dnů někdy uvítáme zjednodušení přípravy v podobě čajových filtrů či konvic s louhovacím sítkem, které po odpovídající době louhování prostě vyjmeme.
K častým pomůckám čajovníka patří také různé lžičky na nabírání a dózy na skladování čaje.
Pokud chceme, najdeme nepřeberné množství čajového příslušenství - chladítka, ohřívátka, míchátka atd.
 

 

O nás

Pod hlavičkou Darjeeling.cz dovážíme čaje a čajové příslušenství od roku 2003. Od roku 2014 jsme změnili název na Klasek Tea. Čaj je pro nás nejen obchod, ale zejména důležitý fenomén a neutuchající záliba.
Kontakt
Daniel Klásek
Klasek Tea
Přístavní 39
1710 00 Praha 7
e-mail: info@darjeeling.cz
tel.: +420 777 052 974
VELKOOBCHOD
Co získáte: výhodnou cenovou nabídku | systém slev při nákupu přes internet | rychlé přihlášení | jednoduchý a rychlý nákup | individuální přístup | podporu prodeje našeho zboží
Zaregistrujte se do obchodní sekce
ochutnávky čajů a sladkostí | řízené ochutnávky čerstvých sběrů | zaškolení personálu | přednášky o pěstování a výrobě čaje
Napište nám
HOTLINE: +420 777 052 974