Four Season Jasmine Oolong

země původu Taiwan

50g
Sáček
159

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Jasmínový oolong z Taiwanu
Nepatrně oxidovaný, tradičním způsobem do drobných kuliček rolovaný list živě zeleného vzhledu a velmi intenzivní sladké až omamné vůně jasmínu a konvalinek. Nálev světlé zlato zelené barvy, delikátní, sladce krémové až sametové chuti s dlouhým exotickým dozvukem rozkvetlého jasmínu. Ideální kombinace květinové jarní vůně kultivaru Si Ji Chun s květy jasmínu. Čaj je ovoněn tradičním způsobem čerstvě natrhanými květy jasmínu.

Příprava: Čaj vhodný pro přípravu typu Gong Fu. Asi 5 g čaje vložíme do malé konvičky o objemu 150 ml a zalijeme vroucí vodou. Sléváme po 15 - 30 vteřinách louhování. Čaj snese více nálevů.
 

Four Season Oolong je pojmenován po rostlině, ze které se sbírá. Tento houževnatý čajovník objevil ve své zahradě jeden pěstitel z okresu Muzha poblíž Taipeie. Je to zřejmě odrůda divokého čajovníku. Divoký a svěží je i charakter nálevu. Náš farmář si všiml, že některé keříky v jeho zahradě rostou velmi rychle, zatímco jiné nemají ani nasazeno na list. Začal tedy nové keře pěstovat systematicky a zjistil, že je lze otrhávat 7 – 8x ročně, a to i v zimě, kdy má většina čajovníků klidovou fázi. Tato houževnatá varieta dala jméno oolongu Four Season a stále potvrzuje životaschopnost čajovníku, ze kterého lze každoročně sklidit velký objem lístků. V posledních deseti letech začíná rostlinu Si Ji Chun pěstovat stále více zemědělců.
Většina lístků Four Season Oolongu pochází z čajovníku pěstovaného v Songbolingu v oblasti Ming Jian (Nantou). Ta leží ve výšce 400 – 600 m nad mořem, má největší koncentraci pěstitelů čaje a produkuje největší objem čaje na Taiwanu. Často se jedná o ekologické zemědělství.

Více Méně

Oblast: Taiwan - Nantou County
Rok: 2018
Země původu: TaiwanNaše speciality