2016 Manzhuan Gushu Huangpian

země původu Čína


Sypaný čaj
255 Kč / 50g

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Huangpian, v překladu „žluté listy“ jsou velké přezrálé listy, které při zpracování žloutnou a jsou vytřízeny z vyšších sort Maocha. Jsou oblíbeny převážně místními farmáři. Mají nižší obsah kofeinu a jednodušší přímočařejší příjemně nasládlou chuť a proto jsou ideální pro běžné každodenní popíjení, kdy potřebujeme včas usnout.
Dvěstěgramový čajový koláček je tvořen listy různé velikosti, světle i tmavě zelené a žluté barvy. Zlatozelený nálev plné, vyrovnané, barevné, příjemně minerální a lehce svíravé chuti s kořeněnými a balzamickými tóny.

Doporučená příprava: 4 – 5 g čaje na 100 ml vroucí vody, slíváme po 20, 15, 10… vteřinách. Ideální na přípravu je miniaturní konvička, slíváček či zhong a miska(-y) stejného obsahu, aby se celý obsah dal slít najednou.

Tento čaj vyrostl v pohoří Manzhuan v oblasti šesti slavných čajových hor v těsném sousedství s Yiwu a na východ o Mekongu. Pochází ze sklizně několika set let starých stromů (Gushu). I přes jednoduchou chuť je patrný charakter starých stromů. List byl kompletně ručně zpracován ve vyhlášené dílně specializující se na výběrové produkce ze starých stromů šesti slavných hor.

Více Méně

Oblast: Čína - Manzhuan
Rok: 2016
Země původu: ČínaPuerh