.

Bio Matcha Inspiration No 1

země původu Japonsko


Sypaný čaj
295 Kč / 50g
10g
Vzorek
79

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Zelený práškový čaj z jihojaponské Kagošimy
Jedinečný najemno mletý zelený čaj. Ty nejkvalitnější lístky japonského zeleného čaje se po usušení melou na pomalu se otáčejících kamenných mlýnech. Díky tomuto zvlášť šetrnému zpracování si matcha zachovává všechny účinné látky jako jsou vitamíny, antioxidanty, minerály a vláknina. Má jasnou svěží chuť i vůni. Jde o neopakovatelný zážitek. Specialitou tohoto čaje je fakt, že byl namlet na kamenných mlýnech přímo v Evropě z lístků stíněného čaje Kabusé No 1 z první sklizně.
 

Příprava: 3 bambusové lžičky čašaku s práškovým čajem vložíme do vyhřáté čajové misky čavan, zalijeme 2 dcl 75°C horké vody a našleháme bambusovou metličkou časen. Získaný nápoj má smaragdově zelenou pěnu. Tipy na přípravu čaje Matcha.

Kagoshima
Zastiňování původního čajovníku má dlouhou tradici. V jihojaponské oblasti Kagošima (se stále aktivní sopkou Sakurajima) jsou čajovníky na nejvhodnějších zahradách zastiňovány speciálními sítěmi (kabusé). Sítě propustí jen polovinu slunečních paprsků. Pěstování v polostínu se velmi blíží podmínkám, ve kterých rostl divoký čajovník. Stíněný čaj tak vyvine více účinných látek a zvláštní, velmi aromatickou vůni.
Kagošima má ty nejlepší podmínky pro organické pěstování vysoce kvalitního zeleného čaje. Zákaz používání chemických hnojiv a pesticidů spolu s kombinací vhodné oblasti pro pěstování čaje a rozvinutých technologií zaručí výtečnou kvalitu a požitek z nápoje.
Kvalita matchy se pozná podle její barvy. Sytá jasná smaragdově zelená barva je charakteristická pro matchu vysoké kvality, zatímco žlutozelená či hnědozelená barva je známkou nízké či špatné kvality čaje.

 

Více Méně

Forma: Práškový
Oblast: Japonsko - Kagoshima
Sklizeň: 1. sklizeň
Označení: CZ - BIO - 002
Značka: BIO
Země původu: JaponskoMatcha - čaj a příslušenství