Černý čaj
Jeho pití je v Evropě tradičně nejrozšířenější. Nabízí se široká škála čajů a chutí. Kromě nejznámějších sklizní z indického Darjeelingu můžeme objevit bohatství čajů ásámských, nepálských anebo zavítat do země koření a čaje, na Cejlon. více >
Úvod > Černý čaj > Taiwan Honey Fragrant Red Tea/ Mi Xiang Hong Cha
 
 

Taiwan Honey Fragrant Red Tea/ Mi Xiang Hong Cha

země původu  Taiwan
 
 
Popis

Červený čaj z Taiwanu
球形密香紅茶 tvarovaný do tradičních drobných kuliček z dílny pana Xie a jeho zahrady „Harmonious Frangrance“ v Ming Jian v oblasti Nantou v centrálním Taiwanu. Pan Xie je velký propagátor organického pěstování čajovníků bez jakékoliv chemie. I jeho zahrada je certifikována organizací MOA (viz. Příběh).
Mnoho farmářů se snaží vytvořit tento úchvatný čaj, který je znám (a dělá svému názvu dobré jméno) svou medovou sladkostí a vůní. Toto unikátní aroma a chuť jsou výsledkem požírání listů sezónním hmyzem (kobylky) těsně předtím, než jsou listy sbírány. Sliny hmyzu tak ovlivní fermentační process, který započne, jakmile se buňky listu setkají se vzduchem. Tato verze pana Xie je jemná, bohatá, sladká a příjemná díky jeho zkušenostem se zpracováním čaje a jeho zodpovědnému přístupu k ekosystému.
Plně oxidovaný, nelámaný, do kuliček tvarovaný suchý list tmavého kovově lesklého vzhledu, ve vůni stopy kakaa, květů chryzantémy a květového medu. Nálev světlé, hnědé, zlatavé barvy, plné, vyvážené, sladce dřevité, medové chuti s výraznými nádechem kakaa a těžšími květinovými tóny.
Místo produkce – Ming Jian, Nantou, Central Taiwan
Kultivar – Si Ji Chun
Nadmořská výška - 300 - 400 m
Sklizeň - červen 2017

Příprava:
doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky nebo slíváčku vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.

Příběh

Oblast: Nantou County

Rok: 2017

Země původu: Taiwan


 • Cena: 469 Kč

  50g
  Alu sáček


  ks

 • Cena: 55 Kč

  5g
  Vzorek


  ks
Chcete pomoci s objednávkou? +420 777 052 974
 

Doporučujeme
 
 
 
 


O nás

Pod hlavičkou Darjeeling.cz dovážíme čaje a čajové příslušenství od roku 2003. Od roku 2014 jsme změnili název na Klasek Tea. Čaj je pro nás nejen obchod, ale zejména důležitý fenomén a neutuchající záliba.
Kontakt
Daniel Klásek
Klasek Tea
Přístavní 39
1710 00 Praha 7
e-mail: info@darjeeling.cz
tel.: +420 777 052 974
VELKOOBCHOD
Co získáte: výhodnou cenovou nabídku | systém slev při nákupu přes internet | rychlé přihlášení | jednoduchý a rychlý nákup | individuální přístup | podporu prodeje našeho zboží
Zaregistrujte se do obchodní sekce
ochutnávky čajů a sladkostí | řízené ochutnávky čerstvých sběrů | zaškolení personálu | přednášky o pěstování a výrobě čaje
Napište nám
HOTLINE: +420 777 052 974