Nepál Shangrila Gold Autumnal 2018, NT 270

země původu Nepál


Sypaný čaj
165 Kč / 50g
10g
Vzorek
45

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Černý čaj z Nepálu
Podzimní sklizeň z nepálské továrničky Himalayan Shangrila ležící ve vesničce Nepaltar v oblasti Ilam na úplném východě Nepálu nedaleko od hranic s indickým Darjeelingem.
Krásně zpracovaný, ručně tříděný suchý list, výrazně oxidovaný a krásně rolovaný je tvořen výhradně ze zlatohnědých ochmýřených tipsů. Hutný, vydatný až téměř smolný nálev plné, kulaté, ovocné, lehce kořeněné chuti s výrazně pryskyřičnými tóny, stopou skořice a santalu.

Příprava: 3 čajové lžičky (8 g) čaje na 0,5 l vody zchladlé na 85°C, louhujeme 2 - 3 minuty.

Himalayan Shargi-La
reportáž z naší návštevy v roce 2010:
Himalayan Shangrila je vpodstatě jen továrna postavená před deseti lety v místech, kde místní farmáři původně pěstovali čaj pro vlastní potřebu. Zpracovávali jej ručně, což se v mnohých rodinách traduje dodnes. Farmáři (dodávají čaj do továrny) jsou sdruženi v asociacích dohlížejících na úroveň pěstování čaje a na „fair“ podmínky zaměstnanců.  Ale samozřejmě také na správný způsob ošetření čajovníku a sklizeň čaje.
Prohlédli jsme si poměrně moderní továrnu a ochutnali první loty letošní sklizně. Čaj si drží standartní kvalitu, která je pro tuto zahradu obvyklá. Překvapil nás mladý věk celého týmu vedení zahrady i samotného manažera, kterému bylo v době naší návštěvy 26 let.
Odpoledne jsme se vydali na prohlídku zahrady jednoho drobného farmáře. Listy z velmi pěkně ošetřovaných keříků byly právě sklizeny. Navštívili jsme také farmářovu rodinu a ochutnali jejich ručně zpracovaný čaj vyrobený pro domácí účely. Majitel zahrady Himalayan Shangrila vede již dvacet let obchod s čajem v Káthmandú.

Prohlédněte si fotografie.

Více Méně

Forma: Celolistový
Oblast: Nepál - Illam
Zahrada: Himalayan Shangrila
Sklizeň: Autumnal Flush
Rok: 2018
Lot: NT 270/ 2018
Země původu: Nepál



Černý čaj