Darjeeling Jungpana First Flush 2019, EX 08-19

země původu Indie - Darjeeling


Sypaný čaj
330 Kč / 50g
10g
Vzorek
85

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

První sklizeň ze zahrady Jungpana z Darjeelingu
Čerstvá jarní sklizeň z vyhlášené darjeelingské zahrady Jungpana rozprostírající se na svazích v okolí městečka Kurseong, stranou od hluku a prachu hlavních cest. Na první pohled trochu tmavší téměř zelený list, podélně rolovaný do delších nelámaných drátků s jen lehkou oxidací. Ve vůni příjemně omamná směs rozkvetlých sadů a bílé čokolády. Zlatavý nálev vyvážené kulaté chuti plné sladkého květového nektaru, zralého exotického ovoce a stopou vanilky s nekonečně dlouhým harmonickým dozvukem.

Příprava: 3 čajové lžičky čaje na 0,7 l vody prošlé varem a vychladlé na cca 85°C, louhujeme 2 - 3 minuty.

Mikroloty
Na počátku sezóny, v době kdy lístků dozrává na zahradách ještě docela málo, je čaj zpracováván v takzvaných mikrolotech nesoucích označení EX/ EXN. Jde o poměrně exkluzivní várky čaje, které jsou ceněny hned z několika důvodů.  Jednak jde o velmi malé množství zcela prvního jarního čaje, který v himálajském předhůří dozrává (nepálské čaje dozrávají až s několikatýdenním zpožděním). Poměrně malé množství čaje je velmi praktické pro celý následný proces jeho zpracování. Veškerá manipulace s lístky a jakékoliv ovlivňování všech probíhajících procesů zpracování jsou daleko snazší s várkou čítající 10 kg, oproti práci s několikasetkilogramovými loty v následujícím období.
Nezanedbatelným faktem je i pečlivost, s jakou se manažeři čajových zahrad a továren těmto prvním jarním lístkům věnují. Jde přeci jen o to první, co se na jaře do světa vypustí, a po dlouhé zimě nejsou odpočaté jen čajové keříky, ale i čajoví mistři.

 

Slovníček pojmů
Lot (někdy také Invoice) - číslo často označuje den sběru a zpracování určitého množství čaje. Například čaj sebraný třetí den sklizně v roce 2008 bude mít číslo lotu 3/ 08. Čaj z jednoho lotu prochází jednotným procesem zpracování. Tvoří tak neopakovatelný originál.

 

 

Více Méně

Forma: Celolistový
Oblast: Indie - Darjeeling
Zahrada: Jungpana
Sklizeň: 1. sklizeň
Rok: 2019
Lot: EX - 08/ 2019
Označení: FTGFOP 1
Značka: Pure China
Země původu: Indie - DarjeelingČerný čaj