Cejlon Nuwara Eliya, Inverness OP1

země původu Srí Lanka


Sypaný čaj
75 Kč / 50g

Chcete pomoci s objednávkou?

+420 777 052 974

Černý čaj ze zahrady Inverness - Nuwara Eliya
Čaj z nejvýše položené zahrady na Srí Lance. Delší poměrně světlý, hnědo oranžový suchý list květinově citrusové lehce dřevité vůně. Jasný zlato oranžový nálev poměrně lehké, svěží, sladce ovocné chuti se silnou citrusovou složkou s převahou citronu a zralé mandarinky a špetkou skořice. Více v Příběhu.

Příprava: 4 čajové lžičky (15 g) čaje na 1l vody prošlé varem, louhujeme 2 - 3 minuty.

Inverness
je nejvýše položenou čajovou zahradou na Srí Lance. Leží ve výšce 1900 metrů nad mořem, v oblasti Nuwara Eliya.
Nuwara Eliya
Nazývá se podle nejvyššího města na Srí Lance, Nuwara Eliya, které má chladné klima a úžasné panoramatické výhledy na údolí, louky, hory a svěží zelené čajové plantáže.
Nuwara Eliya, známá také jako „Malá Anglie“, vždy byla oblíbenou atrakcí v kopcovité oblasti. Britští plantážníci zde budovali domy podobné typickým starým anglickým vesnicím, kde nechyběla pošta, golfové hřiště s 18 jamkami a dokonce i dostihové závodiště; snad aby jim to připomínalo Anglii.
„Piduruthalagala“, nejvyšší hora Srí Lanky s nadmořskou výškou asi 2 500 m se nachází blízko města Nuwara Eliya. Na úpatí hory najdeme také čtyři pozemky zasazené do mírně zvlněné krajiny kolem hory Piduruthalagala a Ragala.  Zahrady Concordia, Courtlodge a Park se rozkládají v nadmořské výšce od 1 500 do 2 256 m v pohoří Piduruthalagala a produkuje se zde prestižní kvalitní čaj, který se označuje za „šampaňské“ mezi čaji. Zahrada Blairlemond v hornatině Ragala se nachází ve výšce 914 až 1 128 m nad mořem.
 

Více Méně

Forma: Celolistový
Oblast: Cejlon - Nuwara Eliya
Zahrada: Inverness - Nuwara Eliya
Označení: OP 1
Země původu: Srí LankaČerný čaj